Jak zorganizować piknik firmowy?

Pikniki firmowe są bardzo popularną formą, pozwalającą na wspólny rodzinny wypoczynek całej załogi danej firmy. Ich organizacja nie jest rzeczą prostą, gdyż wymaga dopięcia wielu elementów, mających bezpośredni wpływ na przebieg takiego wydarzenia. Podczas planowania takiej imprezy trzeba pomyśleć o takich elementach jak catering, muzyka czy atrakcje dla dzieci. Wszystkie one przyczynią się do nawiązania lepszych relacji między pracownikami a także do możliwości wspólnego wypoczynku. Jak zatem zorganizować piknik firmowy?

Smaczne jedzenie czyli menu dla każdego

przyczepy gastronomiczneJednym z podstawowych elementów, które nadadzą całej imprezie rodzinnego klimatu jest jedzenie. Planując piknik firmowy powinniśmy dokładnie zastanowić się jaki typ przekąsek chcemy zaoferować jego uczestnikom. Najlepszą formą okażą się samochody gastronomiczne, które będą serwowały dania na zimno i ciepło. W przypadku gdy nie chcemy wynajmować za każdym razem takiego samochodu, dobrym pomysłem może okazać się jego zakup. Wybrany przez nas producent samochodów gastronomicznych zadba o to aby jego wyposażenie było jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb, co sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o jakość przygotowywanego na pikniku jedzenia. Alternatywą dla takiego rozwiązania są przyczepy gastronomiczne. Zazwyczaj ich obsługą zajmują się małe firmy, które dzięki swojemu doświadczeniu zadbają o to aby jedzenie serwowane na pikniku firmowym było przede wszystkim świeże i ciepłe. Najważniejszą rzeczą jest to aby dokładnie przemyśleć ile jedzenia będziemy potrzebowali, tak aby dla żadnego uczestnika pikniku nie zabrakło pysznej przekąski. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że wszyscy uczestnicy takiej imprezy będą mogli się spokojnie najeść.

Mini mecz – sportowe emocje dla każdego

bramka do piłki ręcznejWedług firma.businesstimes.pl świetnym rozwiązaniem będzie jeśli podczas trwania imprezy zadbamy o to aby dzieci naszych pracowników również mogły się dobrze bawić. Najbardziej popularną formą rozrywki dla najmłodszych na tego typu imprezach jest organizowanie meczów piłki nożnej. Dzięki nim przybyłe na piknik dzieci, będą mogły poczuć sportową rywalizację a także nawiązać nowe przyjaźnie. W tym celu powinniśmy w odpowiednim miejscu rozstawić bramki do piłki nożnej dla dzieci. Należy zadbać o to aby takie miejsce chociaż trochę przypominało prawdziwe boisko piłkarskie, co sprawi, że przybyłe na piknik dzieci będą miały jeszcze więcej radości. Jeśli zaś chodzi o rozrywki dla dorosłych, możemy zorganizować mecz piłki ręcznej dla drużyn złożonych z pracowników i ich rodzin. Decydując się na taki krok powinniśmy zadbać o to aby zakupiona przez naszą firmę bramka do piłki ręcznej była ustawiona w odpowiednim miejscu, tak aby nie przeszkadzała innym uczestnikom pikniku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasi pracownicy będą się świetnie bawić oraz lepiej poznają się na stopie prywatnej, co przyczyni się do lepszej współpracy w trakcie wykonywania zdań służbowych.

Ekstremalna piłka nożna czyli bieganie w kulach

bumper ballCoraz bardziej popularną formą rozrywki na piknikach firmowych jest bumper ball. Zabawa polega na rozgrywaniu meczu piłki nożnej przez zawodników, mających na sobie wielkie dmuchane kule. Podczas takiego meczu chodzi nie tyle o zwycięstwo danej drużyny ile o dobrą zabawę, które przyczyni się między innymi do:

  • zacieśniania znajomości między pracownikami,
  • poznania rodzin współpracowników,
  • poprawy umiejętności pracy w grupie.

Dzięki takim kulom grający zawodnicy nawet w wyniku upadku, nie zrobią sobie krzywdy a jedynie wywołają wspólną salwę śmiechu. Ponadto warto wspomnieć, iż kule spowalniają ruchy, przez co dotarcie do piłki i prawidłowe jej podanie staje się prawdziwym wyzwaniem. Ta z pozoru beztroska zabawa może spowodować, iż po takim pikniku załoga naszej firmy będzie miała lepszy kontakt ze sobą, co przełoży się na wzrost efektywności pracy.

Wodna przygoda – kule do chodzenia po wodzie

kule do chodzenia po wodziePrzeglądając portal czasdzieci.pl można stwierdzić, że ostatnim dobrym pomysłem, który na pewno sprawi wiele radości zebranym są kule do chodzenia po wodzie. Są to dmuchane kule do których wchodzi się przez specjalny otwór a następie ruchem swojego ciała, wprawia się taką kulę w ruch. Atrakcja ta idealnie sprawdzi się z wykorzystaniem basenu o dużej powierzchni lub na jeziorze. Dzięki takiej rozrywce nasi pracownicy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, która przyczyni się do lepszego poznania się ze współpracownikami. Z takich kul mogą także skorzystać dzieci, którym taka atrakcje sprawi jeszcze więcej radości niż dorosłym, gdyż będą one mogły poczuć nutkę adrenaliny i magii. Warto jednak pamiętać aby każdy kto wchodzi w taką kulę miał ubrany na sobie specjalny kapok, który uchroni go przed nieszczęśliwym wypadkiem na wodzie.

Podsumowując, jak zorganizować piknik firmowy

Organizacja pikniku firmowego wymaga poświęcenia dużej uwagi, tak aby wszystkie zaplanowane atrakcje trafiły w gust zebranych pracowników i ich rodzin. Wymienione powyżej atrakcje sprawią, że nasi pracownicy na długi czas zapamiętają wspólną zabawę na pikniku a dzięki możliwości bliższego poznania się będą bardziej efektywniej realizować swoje zadania służbowe.  

Dodaj komentarz