W jaki sposób można transportować towary do Anglii?

W ostatnich czasach głównym kierunkiem do którego udają się setki tysięcy polaków jest Anglia. Zostało to spowodowane przede wszystkim chęcią zapewnienia sobie lepszego życia, a także rozwojem rynków zbytu dla rodzimych towarów. Pojawiła się kwestia związana z transportem tychże towarów za granicą. Jak zatem łatwo i niedrogo zorganizować transport towarów do Anglii.

Wyprawa za wodę

transportKiedy stajemy w sytuacji w której musimy przetransportować dany towar do Anglii, zwykle pojawia się pytanie jak to zrobić. W przeciwieństwie do innych krajów, trudność w transporcie polega na tym, iż Anglia jest wyspą, oddzieloną Morzem Północnym, między innymi od Polski. Na rynku transportowym rozwinął się odrębny segment firm, specjalizujących w przewozie do Anglii. Oferują one różne formy transportu z Polski do Anglii. Jedną z nich jest wymagający dużych nakładów finansowych transport drogą lotniczą, jednak bardzo niewiele osób decyduje się na to rozwiązanie, głównie ze względu na wiążące się z tym koszty. Kolejnym sposobem jest równie kosztowny transport drogą morską. Wymaga on nie tylko dużych nakładów pieniężnych, lecz także zdobycia odpowiedniej dokumentacji, wymaganej do przewożenia dóbr.

Trafny wybór w transporcie do Anglii

przewóz towarów do AngliiNajczęściej wybieranym rozwiązaniem umożliwiającym przewóz towarów do Anglii, jest skorzystanie z możliwości jaką daję Eurotunel, łączący północną Francję z Anglią. Rozwiązanie to umożliwia szybki i bezproblemowy transport z Polski do Anglii dzięki czemu możliwy jest przewóz materiałów wymagających jak najszybszej dostawy. Przewoźnicy wykorzystują w tym celu głównie samochody ciężarowe które są w stanie za jednym razem zabrać wiele różnorodnych towarów takich jak:

  • towary elektroniczne,
  • żywność,
  • materiały budowlane.

Najczęściej są jednak wykorzystywane w logistyce transportów ponad gabarytowych, których wielkość wyklucza wykorzystanie innych środków transportu. Jedynym minusem tego rozwiązania może okazać wydłużona droga prowadząca do miejsca w którym znajduje się to połączenie.

Na własną rękę – wypożyczalnia samochodów

wypożyczalnia samochodów dostawczychWielu z nas pomimo ogromnej dostępności firm spedycyjnych, specjalizujących się w tym sektorze, decyduje się na wykonanie tego na własną rękę. W przypadku gdy nie dysponujemy odpowiednim środkiem transportu, pomocna może okazać się wypożyczalnia samochodów dostawczych, oferująca nierzadko auta przystosowane do poruszania się w prawostronnym ruchu drogowym. Wśród takich firm, największą popularnością cieszą się warszawskie firmy, które się tym zajmują. Na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych wypożyczalni aut dostawczych, cieszących się coraz większym doświadczeniem, a także zaufaniem klientów. Do najbardziej popularnych należą te z okolic Warszawy.

Na mniejszą skalę

busyOpisane powyżej środki znajdują zastosowanie głównie w przemyśle oraz handlu. Co jednak gdy chcemy przewieźć bardziej prywatne rzeczy czy też zorganizować udaną przeprowadzkę. Według www.eutransport.pl w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem okazują się być firmy przewozowe, prowadzące regularne kursy busów do Anglii. To właśnie dzięki nim możliwy staje się nie tylko transport towarów, lecz także osób udających się do pracy za granicą. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, iż przewóz zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku samochodów ciężarowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że busy nie mają tak rygorystycznych wytycznych związanych z czasem jazdy. Poza tym nie obowiązują je ograniczenia związane z przejazdem przez centra wielkich miast, co czasami znacznie ułatwia dotarcie do celu na czas. Busy Polska-Anglia, stają się także dogodnym rozwiązaniem jeśli chodzi o wyjazdy turystyczne, właśnie na takiej trasie. Utrzymywane stałe kursy ułatwiają zaplanowanie na przykład wakacyjnego wypoczynku w Anglii.

Podsumowując

Wydawać by się mogło, że transport towarów na tej trasie jest czymś niemożliwym, lecz dzięki jego rozwojowi, stał się niemal codziennym elementem życia wielu ludzi. Rosnąca popularność tego typu usług, przyczyniła się do dynamicznego rozwoju stosunków handlowych między Polską a Anglią, dzięki czemu obie strony zyskują nowe rynki zbytu.

1 thought on “W jaki sposób można transportować towary do Anglii?”

  • Witam, od kąt coraz więcej osób wyjechało do Anglii to można zauważyć, że branża transportowa się bardzo rozwinęła, chodzić tutaj na przykład o busy, przeprowadzki jak i transport towarów.

Dodaj komentarz