Recepta na udane wesele – o czym nie można zapomnieć?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Co jednak zrobić i o czym nie możemy zapomnieć by nasze wesele było naprawdę udane i by wszyscy je wspominali przez długie lat?. Oto kilka naszych wskazówek, które mogą pomóc w organizacji wesela. 

Organizacja wesela – dobry plan to postawa sukcesu

Organizacja weselaPrzymierzając się do organizacji wesela warto sobie na tę okazje założyć specjalny terminarz w którym będziemy zapisywać wszystko co chcemy zrobić wraz z datami kiedy mamy się tym zająć. Takie rozwiązanie usprawni nasze prace przygotowawcze, a także i zmniejszy nasz poziom stresu związany z przygotowaniami. Dodatkowo jeśli wszystko sobie zapiszemy i rozplanujemy będziemy mieli pewność, że o niczym nie zapomnimy, co w gąszczy przygotowań przedślubnych bardzo często się zdarza. Jeżeli chodzi o tworzenie harmonogramu przygotowań ślubnych to zasada jest dość prosta. Wpisujemy każą czynność jaka chcemy załatwić i od razu ustalamy sobie dzień w jaki mamy to zrobić. Oczywiście harmonogramu nie musimy się sztywno trzymać, zawsze może coś nam wypaść, jednak jeśli danej rzeczy nie wykreślimy z listy to będzie to dla nas sygnał, że musimy to przenieść na inny dzień. W harmonogramie według portalu www.abcslubu.pl powinny znaleźć się takie punkty jak:

  • kupno suknie/garnituru,
  • wybór sali weselnej,
  • wybór cateringu,
  • wybór oprawy muzycznej na wesele,
  • wybór fotografa na wesele,
  • wybór samochodu do ślubu,
  • próbna fryzura i makijaż,
  • wybór wiązanki.

Takimi elementami jak wybór sali, fotografa czy zespołu weselnego należy zająć się dostatecznie wcześnie. Jeśli zaczniemy o tym myśleć na jakieś pół roku przed ślubem może się, okazać że najlepsze miejsce jak i wykonawcy nie mają już wolnego terminu, na dzień który by nas interesował.

Oprawa muzyczna na wesele – na co zwrócić uwagę?

zespół na weseleWybór oprawy muzycznej na wesele jest bardzo ważne, dlatego należy wiedzie na co zwracać uwagę przy wyborze. Po pierwsze musimy określić czy na weselu chcemy mieć tradycyjny zespół na wesele czy raczej wolimy DJ-a. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady jak i zalety. I tak zespół weselny do idealne rozwiązanie na tradycyjne wesele, gdzie gośćmi będą zarówno osoby starsze jak i młodsze. Wówczas to będziemy mieli pewność, że taki rodzaj muzyki będzie pasował wszystkim. Rozwiązanie to ma jednak ten minus, że nigdy nie mamy pewności co do jakości granej przez zespół muzyki, dlatego za nim wybierzemy dany zespół należy dobrze go sprawdzić. Najlepiej obejrzeć występy z jakichś wcześniejszych wesel. Na portalu www.przewodnikmp.pl możemy przeczytać, że w przypadku DJ-a niewątpliwą zaletą jest to, że jest to zdecydowanie tańsze rozwiązania, a dodatkowo dokładnie wiemy jaka będzie jakość muzyki. Niestety minusem tego rozwiązania jest to, że raczej pasuje ono na nowoczesne wesela, gdzie bawić się będą w większości młode osoby, ponieważ taki rodzaj muzyki może nie przypaść do gustu starszym. Dodatkowo należy liczyć się z tym, że zazwyczaj Dj nie zajmuje się prowadzeniem zabaw weselnych, co w niektórych sytuacjach także może stanowić problem. Bez względu na to czy zdecydujemy się na DJ-a czy zespół na wesele warto sprawdzić jakie opinie danemu wykonawcy wystawili poprzedni klienci, dzięki temu łatwiej będzie nam określić na jakim poziomie stoją świadczone przez niego usługi.

Fotograf na wesele – jak wybrać?

weseleWybór fotografa jest o tyle istotny, że to własnie on ma nam dostarczyć niesamowitych pamiątek. Dlatego do wybory fotografa ślubnego należy podejść z dużą ostrożnością. Fotografia ślubna to bardzo rozbudowana branża, a co za tym idzie w jej obrębie działa wiele firm, nie wszystkie jednak świadczą usługi na podobnym poziomie, dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to jakie dany fotograf ma doświadczenie. Jeśli działa w niej długo można przypuszczać, że jest dobry. Następnie należy zapoznać się z portfolio danego fotografa, pozwoli nam to określić czy styl w jakim robi on zdjęcia jest tym co nam odpowiada. Sprawdźmy także jak wygląda oferta danego zakładu fotograficznego. Fotografia ślubna jest dość rozbudowana, jednak nie wszystkie zakłady fotograficzne świadczą wszystkie rodzaje usług. Problem może być z takimi usługami jak reportaż ślubny czy fotografia ślubna z lotu ptaka, ponieważ są to stosunkowo nowe usługi i nie każdy fotograf wykonuje takie zdjęcia. To wszystko plus wysokość honorarium danego fotografa należy uwzględnić dokonując wyboru.

Atrakcje na wesele

Pokaz fajerwerków na weseluOrganizując wesele należy także pomyśleć o dodatkowych atrakcjach dla gości. Możliwości jest tu bardzo wiele i zasadniczo ich wybór zależy od kreatywności i upodobań samej młodej pary. Do najpopularniejszych rozwiązań można by jednak zaliczyć takiej jak: pokaz sztucznych ogni na weselu, pieczony w całości prosiak, czy fotobudka. Są to skrajnie różne rozwiązania i wszystkie mają swoje zalety. Pokaz fajerwerków na weselu to dobry sposób by uświetnić wydarzenie jakim jest ślub. Fotobudka natomiast to sposób na zapewnienie gościom ciekawe rozrywki jak i na stworzenie niepowtarzalnych pamiątek. Oczywiście możliwości jest więcej, wystarczy tylko poszukać pomysłów, choćby w internecie.

Na koniec kilka słów w ramach podsumowania

Zasadniczo w przypadku organizacji wesela wszystkie jego elementy są równie ważne, są jednak takie rzeczy o których bezwzględnie nie wolno nam zapomnieć. I to na nie właśnie powinniśmy zwrócić najwięcej uwagi by mieć pewność, że nasze wesele będzie udane i niezapomniane.

Dodaj komentarz