Język polski dla cudzoziemców

Nauka języków obcych to często poważny problem. Jednak jeśli myślimy o nauce angielskiego, to w porównaniu z nauką polskiego, wydaje się on dziecinnie prosty. Bowiem, żeby obcokrajowiec nauczył się naszego rodzimego języka potrzeba mu będzie dobrych nauczycieli. 

Czy obcokrajowcy chętnie uczą się polskiego?

polski dla obcokrajowcówPolska gramatyka i pisownia są dla obcokrajowców tym, czym dla nas mogłaby być nauka języka Eskimosów. Na początku wydawałoby się to nie do przeskoczenia, jednak kiedy pozna się podstawy, to sytuacja wygląda znacznie lepiej. Poza tym język polski ma wiele innych pułapek, jak odmiana przez przypadki, czy też bezokoliczniki. Dla nas te zagadnienia są oczywiste, natomiast dla cudzoziemców niekoniecznie. Polski dla obcokrajowców to zajęcia organizowane przez szkoły językowe lub osoby, które udzielają takich lekcji indywidualnie. Jednak warto dodać, ze najlepsze wyniki w nauczaniu naszego języka mają profesjonalne szkoły językowe, których w naszym mieście nie brakuje. Koszt kursu dla obcokrajowców jest zależny od jego poziomu, indywidualnego cennika danej szkoły, jak również od tego, jak długo trwa. Bowiem dłuższy kurs to więcej zajęć, a każda godzina ma swoją stawkę. Szkoły językowe z naszego miasta prowadzą nabór przez cały rok i nie ma konieczności czekania na wolne miejsca w grupach, bowiem zapisy są przyjmowane na bieżąco. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, najczęściej do pięciu-sześciu osób, w profesjonalnie przygotowanych salach dydaktycznych, z dostępem do multimediów.

Kurs polskiego może równie dobrze trwać kilka tygodni, jak i kilka miesięcy. A kto chce poznać nasz język dogłębnie i sprawnie nim władać to przed nim lata wytężonej pracy. Bowiem umiejętności językowe to jedno, ale ciężka, systematyczna praca jest najważniejsza.